Havlayan Kirpi Logo

Twitter Giriş Yolları - 2014 Twitter Erişim Engeli Kaldırma

Havlayan KirpiYorum Yok
Dünyada ve ülkemizde en çok rağbet gören sosyal medya sitesi Twitter, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından bildiğiniz üzere şuanda engellendi. Üzerinde 4 adet koruma tedbiri bulunan Twitter sitesine erişim sağlamaya çalışan kullanıcılar mahkeme kararı bulunan sayfa ile karşılaşıyorlar. Bu yazımızda bu engeli aşmanın yollarından bahsedeceğiz. Twitter Erişim Engeli başlıklı yazımızda sizlere dev sosyal medya sitesinin yasaklanması ile ilgili bilgiler vermiştik. Bu yazımızın devamında ise Twitter giriş yolları bulunmaktadır.

Twitter Engeli Kaldırma

Twitter Giriş Yolları başlığı altında sizlere birçok alternatif yol sunacağız.

1- Twitter sitesine girmek isteyenlerin yapabileceği en basit yöntem DNS değiştirmek olacaktır. Özellikle Youtube sitesinin yasaklanması ile birlikte hayatımıza giren DNS değiştirme olayı birçok kişi tarafından biliniyor. Fakat bilmeyenler için DNS Ayarları Değiştirme başlıklı yazımızı hazırladık. Bu yazımızdan konuyla ilgili bütün detayları öğrenebilirsiniz.

2- Hotspot Shield adlı program ile de yasaklı sitelere giriş yapabiliyoruz. Bu program bir vekil sunucu yardımıyla yasaklı tüm sitelere giriş yapabilmemize olanak sağlıyor. Gayet basit ve ücretsiz olarak edinebileceğiniz programı sitesinden indirebilir ve Twitter'a giriş yapabilirsiniz.

3- Vekil sunucu (VPN) siteleri yine sizin ihtiyaçlarınızı karşılaşamaya yetecektir. Ktunnel, Vtunnel ve HideMyAss (tavsiye) gibi sitelerden yine Twitter sitesine giriş yapabilirsiniz.

4- Chrome internet tarayıcısı kullanıyor iseniz "Zenmate" adlı eklenti sorununuzun kesin çözümü olacaktır. Google'da ufak bir arama ile bulabileceğiniz bu eklenti sayesinde bütün yasak sitelere giriş yapabileceksiniz.
"Yorumlama Biçimi" sekmesinde Adı/Url ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış.

icon icon Anasayfa