Faruk Çelik Taşeron İşçilerin Son Durumu 2012

Havlayan Kirpi  -  Çarşamba, Mart 21, 2012  -  8 Yorum

Faruk Çelik

Faruk Çelik Taşeron İşçilerin Son Durumu 2012


Taşeron İşçilerin Son Durumu 2012 başlıklı yazımızda, Taşeron İşçilerin Son Durumu hakkında bilgi ve Faruk Çelik'in Taşeron İşçilerin Son Durumu ile ilgili yaptığı açıklamaları bulabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu işçilerin izin, ücret, kıdem tazminatı ve sendikalaşma sorunlarını masaya yatırıyor.

Konu ile ilgili tarafların görüşleri alındıktan sonra hazırlanan taslağın yasalaştırılması hedefleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 19 ilden gelen taşeron çalışanları derneklerinin temsilcilerini kabul etti.

Faruk Çelik, sorunları dinledi, yasa sözü verdi.

Bakan Çelik, “Bir de çalışma prensibi olarak sizlerle görüştükten sonra işveren ile görüşmeler yapacağız. Belki de sonra değerlendirmeleri gerçekleştireceğiz. Burada mümkün mertebe sorunlarınızı çok aşağı çekecek minimize edecek bir noktaya taşınarak sonuçlandırılması ve taslağa dönüştürülüp diğer yasalarda olduğu gibi yasa için Bakanlar Kurulu’na sevkini sağlayacağız.” dedi.

Faruk Çelik, Toplu Sözleşme tasarısının gecikme sebebini de açıkladı, çözüm yolu arandığını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in açıklamaları şöyle:

Sosyal taraflarla anlaşamadığımız bazı konular var. Şöyle görüşler var… Hizmet kolu bazında bir örgütlenme var, dolayısıyla hizmet kolu bazında bir sözleşme ve sonra genel sözleşme… İkinci görüş tüm çalışanlar kamu çalışanları, bu çalışanlarla ilgili farklılaşmayı getirecek ayrı bir sözleşmenin ciddi sorunlar doğuracağı kamu yönetimi açısından. Bundan dolayı tek bir sözleşmenin genel sözleşmenin doğru olacağını savunan görüşler var.

Kaynak: TRTHaber

Faruk Çelik Taşeron İşçilerin Son Durumu 2012

kategorisinde yer alan bu makalemiz, Çarşamba, Mart 21, 2012 tarihinde yayınlanmıştır. Bu makale ile ilgili soru ve görüşlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

8 yorum:

 1. TAŞERON İŞÇİLERİ KADRO İSTİYOR!!!..facebook grubumuza desteklerinizi bekliyoruz!…https://www.facebook.com/groups/taseronisciler/

  YanıtlaSil
 2. Tüzel'in kamu kurumlarında çalışan taşeron işçileri kadrolu emekçilerle aynı mali ve sosyal haklara sahip olmadığı yönündeki sorusuna da şu yanıtı verdi: "Kamu kurum ve kuruluşlarınca alt işveren yanında çalışan işçiler, Kamu ihale Mevzuatı hükümleri uyarınca gerçekleştirilen ihaleler yoluyla istihdam edilmektedir. Bu nedenle alt işveren yanında çalışan işçilerin 'ihale mevzuatına dâhil olan hususlar' bakımından kadrolu personel ile eşitlenmesi yönünde bir çalışmamız bulunmamaktadır."

  YanıtlaSil
 3. kadrolu işçi taşaron işçinin onda bir yaptığını yapmıyor ama maaşı taşaron işçinin üç katı.

  YanıtlaSil
 4. eşitlik istiyoruz 3 ay 4 aylık ihale olmaz bizde insanız adaletli olun rica ederiz

  YanıtlaSil
 5. SAYIN BASBAKANIM 12 YIL ÖNCE İKTİDARA GELECEĞİNİZ ZAMAN ASGARİ ÜCRETLİNİN 1 SİMİT VE ÇAYA ÇALISTIĞINI DOLAYISI İLE İKTİDARA GELDİĞİNİZDE 1000 TL OLACAGINI SÖYLEMİSTİNİZ.ASGARI ÜCRETLİNİN DURUMUNU BİLDİGİNİZ HALDE YUKARIDAKİ MİKTARA HALEN ULASAMADIK AÇLIK SINIRININ 1200...1300 LERDE OLDUGU HALDE BİZLER 750 TL YE ÇALISIYORUZ
  SAYGILARIMLA

  YanıtlaSil
 6. bütün günahlar affedilir kul hakkı hariç bu taşeronlaşma sistemi en büyük günahlardan bitanesi kelle başı kar koyuları şirket tarafından ve adı bile konulmamış çalışıyoz allaha emananet yazıklar olsun

  YanıtlaSil
 7. Önce çökert sonra yönet politikası bir nevi kölelik !!!

  YanıtlaSil
 8. orhan baba dinleyin beni günaha sokmayın kendinizgibi .yazıklarr olsun kula kulluk yaptırana .öte dünyada taşeron yok eşitlik var allahtan partinin ismi adalet partisiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  YanıtlaSil