Havlayan Kirpi Logo

31 Mayıs 2011 CHP Kemal Kılıçdaroğlu Şanlıurfa Mitingi İzle

Havlayan KirpiYorum Yok
Kemal Kılıçdaroğlunun 31.05.2011 Şanlıurfa Konuşması Canlı İzle Video
kemal kılıçdaroğlu miting
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 31 Mayıs'ta Şanlıurfa'e geliyor..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa'da düzenlenecek mitinglere katılacak. (13.00 - 15.30 - 18.00)

BDP’nin CHP’ye yaptığı Hakkâri jestine karşılık CHP’nin de Urfa’da BDP’ye jest yapacağı idda ediliyor.

CHP 31 Mayıs Salı Günü Urfa’da bir mitin düzenleyecek. Kılıçdaroğlu, benim adım Kemal diyecek ve yine herkesi gülümsetecek. Bende orada olacağım. Benim objektifime de gülümseyin lütfen.

Peki CHP’nin mitingde başka kimler olacak. Öyle zannediyorum ki Kılıçdaroğlu, Hakkâri mitinginde BDP’den aldığı desteği Urfa’da da alacak. Sırf başbakanın miting alanındaki kalabalığı yada daha fazla bir kalabalığı oluşturmak için. Hatta iddiaya göre kimi bağımsız adayların bile yakınlarını, akrabalarını da CHP’nin mitingine taşınacak. Hani başbakan Urfa mitinginde “Zaten CHP Urfa’da yok.”dedi ya sırf buna inat Kılıçdaroğlu’nun mitingde bindirilmiş kıtalardan kalabalıklar oluşturulacağı söyleniyor. Yani anlayacağınız CHP’nin BDP ile ittifakı Urfa’da da hissedilecek ve görülecek. Bunun karşılığında yine iddiaya göre CHP nasıl olsa Urfa’da milletvekili çıkartamayacak o yüzden de KCK tutuklusu İbrahim Ayhan’nı destekleyecek. Yani BDP’nin CHP’ye yaptığı Hakkâri jestine karşılık CHP’de Urfa’da BDP’nin bağımsız adayını destekleyerek karşılık vereceği ileri sürülüyor.Ama Kılıçdaroğlu’nun Urfa mitinginde hiç şüphesiz şu bir gerçek ki söz uçacak yazı kalacak. Birde fotoğraflar kalacak. O yüzden diyorum ya CHP’nin mitinginde gülümseyin çekiyorum diye.Bakalım Kılıçdaroğlu’nun Urfa’ya ne vaadi olacak. Yoksulluğu bitireceksin tamam da, Aile sigortasını getireceksin para dağıtacaksın bu da anladım da.

Urfa’ya ne vaade bulunacaksın. Bu güne kadar saydıkların bütün Türkiye insanına verdiğin vaatler. Onun ötesinde illere göre vaatlerini duymadık o yüzden soruyorum.

Mesela Hangi şehre ne vaadiniz var onu bilmiyoruz. Urfa’ya özgü ne vaadiniz olacak? Yada ne projeniz olacak. Siverek’i il mi yapacaksın? Mesela, GAP projesini mi bitireceksin.? Urfa’ya tramvay mı getireceksin? Yada Teleferik mi?

GAP’ta çoraklaşmaya en fazla neden olan Pamuğa desteklemeyi iptal edip farklı ürünlere geçiş için yeni belirleyeceğin ürünlere mi destekleme vereceksin.? 8 bin derslik açığımızı kaç yılda çözeceksin? Tamam anladık çiftçinin elektrik borcunu sileceksin. Ama yaz dönemlerinde Siverek –Viranşehir, Ceylanpınar Kızıltepe arasındaki trafo yetersizliğinden çiftçinin sulama yaptıkları dönemlerde sık sık yaşanan elektrik kesintisinin önüne nasıl geçeceksin. Sayın Kılıçdaroğlu, Urfa’da bu sorun yıllardır devam ediyor.

Urfa sanayicisi elektriği çevresindeki illerden daha pahalıya kullanıyor. Bunun için ne vaadin olacak yada nasıl çözeceksin. Bu da yıllardır böyle hiç de çözülmedi.

Mesela Urfa’da Turizme yönelik ne projeler vaat ediyorsun? Yani şuna çok şahit oluyoruz. Urfa’ya gelen yabancı turistler içkili mekânlar bulamıyor. Hatta 5 yıldızlı otellerde bile bulamıyorlar. Turistler Urfa’ya geldiğinde zaman zaman fellik felik içkili mekân arıyor. Kemal beyin değil Kılıçdaroğlu’nun bunun için nasıl bir çözümü olacak. Yada böyle bir vaadin olmayacak mı?

Benim adım Kemal, ben çözeceğim demekle olmuyor bu işler. Bu kadar başbakan geldi geçti bu ülkeden ve bu şehirden her birisinin öyle vaatleri vardı öyle vaatleri vardı ki hiç biri gerçekleşmedi. Hatta bu başbakanlardan bazıları üst üste başbakanlıklar yaptılar ama sonuç değişmedi.

Mavi boncuk dağıttılar bile diyemeyeceğim. Yanlızca mavi boncuk vaatlerinde bulundular. Yani gösterip onu bile dağıtmadılar bizlere. Benim adım Kemal demekle olmuyor bunlar. Kılıçdaroğlu’nun Urfa mitinginde her ilde olduğu gibi yine hiç şüphesiz söz uçacak yazı kalacak. Bir de gazetecilerin objektiflerine takılan fotoğraflar kalacak.
CHP Şanlıurfa mitingi ne zaman,Şanlıurfa da Kemal Kılıçdaroğlu canlı izle,Kemal Kılıçdaroğlu Şanlıurfa canlı,CHP Şanlıurfa mitingi canlı,KemalKılıçdaroğluŞanlıurfamitingini canlı izle,Kemal Kılıçdaroğlu Şanlıurfa canlı izle,CHP Şanlıurfa MİTİNGİ CANLI İZLE,Kemal Kılıçdaroğlu Şanlıurfa mitingi izle,2011 seçim miting için Kemal Kılıçdaroğlu Şanlıurfaya ne zaman gelecek,tayyip erdoğan Şanlıurfa miting canlı,Şanlıurfa Kemal Kılıçdaroğlu CANLI,Kemal Kılıçdaroğlu Şanlıurfa,Kemal Kılıçdaroğlunun Şanlıurfa mitingi,Kemal Kılıçdaroğlu Şanlıurfa canlı izle,Kemal Kılıçdaroğlu Şanlıurfa mitingi canlı izle
"Yorumlama Biçimi" sekmesinde Adı/Url ya da Anonim seçerek yorum yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış.

icon icon Anasayfa